Sekcja Rękodzieła Artystycznego

 

 

 

Sekcja Rękodzieła Artystycznego powstała w II półroczu 2011 roku, Sekcję tę stworzyła i prowadziła do listopada 2011 roku, Barbara Palewicz Ryży. Wtedy to sekcja istniała pod nazwą Ręczne  Dziewiarstwo Artystyczne.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w południowych wakacyjnych godzinach. Uczestniczyły tam wtedy dzieci młodzież i dorośli razem, w sali kameralnej DOKiS. Temat zajęć był typowy dla tematyki dziewiarskiej czyli nauka robienia na drutach ,na szydełku ,sploty makramowe ,i dzierganie na palcach co było hitem dziewczynek

 

Pierwsze sukcesy i wieści o nas napisała Dominika Gorgosz w „Kulisach Powiatu” – więcej – potem juz były następne.

 

Między czasie odbył się festyn” Pożegnanie lata”

 

gdzie dziewiarki małe i duże udzierały olbrzymią makro dzianinę w czasie koncertu (więcej)

odbyła się tez wystawa naszych pierwszych dokonań, zajęcia przypadły do gustu i zostały przedłożone abyśmy mogły doskonalić swój talent i dalej dziergaliśmy już w czasie roku szkolnego w popołudniowych godzinach.. …o tym pisali znów w prasie :

 

Wracając do makro dzianiny stała się ona atrakcją jako wystawa-hamak w holu DOKiS  Dobrodzieniu,

 

oprócz uczenia czy rozwijania naszych umiejetności Basia nauczyła nas teneryfek

 

 

Z początkiem grudnia Basia odeszła na pewien czas decydując razem z dyrektorem Górskim że prowadzenie trwającej sekcji przejmie Beata Kupiec.

Od grudnia sekcja ta nosi nazwę Sekcja Rękodzieła Artystycznego.

 

______________ * ______________

W dniu 18 – 20 października Sekcja Rękodzieła Artystycznego przy DOKiS Dobrodzień wyjechała na trzydniowy  4 Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych do Ustronia.

Jest to najważniejsze wydarzenie dla rękodzielników w Polsce ,w ramach tego zjazdu odbywały się tam różnego rodzaju warsztaty rękodzieła m,in. haft wstążeczkowy ,sutasz ,koronka klockowa ,beading ,wyroby z osiki ,filet ,frywolitka ,kartonaż ,koronka koniakowska ,kwiaty z krepiny i wiele innych zajęć na których można było nauczyć się podstaw z każdej tej dziedziny rękodzielniczej.

Sekcja nasza w składzie :Barbara Brylka ,Brygida Brylka ,Irena Parkitny ,Teresa Wit ,Barbara Palewicz-Ryży ,Aniela Atłas ,Beata Kupiec ,miała okazję uczestniczyć  i poznawać nowe techniki twórcze . Każda  z nas wyniosła z tych warsztatów wiele ciekawych informacji, niektóre z nas pierwszy raz podjęły się nauki całkiem nowych tematów lub dopracowały posiadane już umiejętności. Nasz wyjazd był wyjątkowo udany ,wróciliśmy z nowymi wrażeniami ,szczęśliwsze ,bogatsze w nowe doświadczenia i z nadzieją na następny wyjazd za rok.

 


Comments are closed.