Działalność 2012/13

2012/2013

1.  Recytacja wierszy podczas Mszy Świętej  za Ojczyznę. Między kolejnymi częściami koncertu  Chóru Kantata aktorki recytowały –  Maria Eichhorn „Zwykłe matczysko” Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej oraz Joanna Eichhorn fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza

*    *    *    *    *

2. 6 grudnia 2012 r odbyła się w dobrodzieńskim Domu Kultury impreza środowiskowa dla dzieci z całej gminy Dobrodzień z okazji Święta Mikołaja. Wśród przygotowanych dla dzieci atrakcji była bajka Opowieści Gwiazdki” w wykonaniu aktorów teatru „Mimowolnego”

oraz teatrzyku „MaMeMik” według scenariusza i w reżyserii Agnieszki Hurnik. Gwiazdka z nieba Amelia postanowiła znaleźć nowych rodziców dla małej Oli. Mimo, że druga Gwiazdka Klara wcale nie wierzyła w ludzi wszystko dobrze się skończyło. Bajka swą treścią wpisywała się w obchodzony w 2012 Rok Janusza Korczaka. Z tego powodu również w dalszej części wieczoru odbył się konkurs znajomości powieści Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Przedstawiciele wszystkich placówek byli świetnie przygotowani i otrzymali od Mikołaja wspaniałe prezenty.Jak co roku były również dla wszystkich dzieci batoniki zebrane podczas akcji – batonik. Organizatorzy imprezy Rzecznicy Świętego Mikołaja zapraszają znowu za rok!  /   więcej zdjęć   /

*    *    *    *    *

3. Aktorka Teatru Mimowolnego – Joanna Eichhorn wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich  Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej Klubu „Zapalonej Świecy” w Opolu. Eliminacje odbyły się 1 grudnia, a Joanna Eichhorn została wyróżniona możliwością reprezentowania Opolszczyzny i Dobrodzienia podczas etapu ogólnopolskiego! Odbył się on w dniach 14 – 16 grudnia. Aktorzy po wygłoszeniu swojego tekstu pracowali nad nim na warsztatach i ponownie grali we wspólnie stworzonym spektaklu podczas gali w niedzielę.

*    *    *    *    *

4. Dnia 20 lutego Teatr „Mimowolny” został zaproszony do występu w Bibliotece w Gminnym Ośrodku Informacji i Kultury w Zębowicach. Zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć spektakl pt. „Stygmaty kobiecości” na podstawie wierszy Barbary Strzelbickiej w reżyserii Agnieszki Hurnik. Aktorów spotkało bardzo ciepłe i serdeczne przyjęcie wraz z zaproszeniem do kolejnych występów.

*    *    *    *    *

5. Dnia 10 marca 2013 roku Teatr „Mimowolny” wystąpił  z okazji Dnia Kobiet w Zębowicach na zaproszenie Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolkim Koło DFK. Aktorzy zaprezentowali poetycki spektakl „Tuwim kontra Brzechwa – tylko dla dorosłych” w reżyserii Agnieszki Hurnik. Okazuje się bowiem, że wiersze obu tych poetów nie są wyłącznie dla dzieci. Można w nich znaleźć opowieść o wielu typach kobiecych i ich relacjach z mężczyznami… W ten sposób artyści uczcili  rok 2013 ogłoszony jako  rok Juliana Tuwima.

*    *    *    *    *

6. Aktorka Teatru Mimowolnego działającego przy Domu Kultury i jednocześnie uczennica klasy II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu  KAROLINA FIDELUS wzięła udział w XXI Konkursie Recytatorskim Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci” w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach i zajęła III miejsce!!! W nagrodę otrzymała czytnik książek elektronicznych.

*    *    *    *    *

7. 22 marca 2013 Teatr Mimowolny wziął udział w obchodach II Dobrodzieńskiego Święta Teatru w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Przedstawił publiczności spektakl „Stygmaty kobiecości” według wierszy Barbary Strzelbickiej. Za udział w Święcie  grupa teatralna otrzymała statuetkę Złotej Melpomeny.

Comments are closed.