MaMeMik – działalność 2012/2013

 

1. W ramach programu „Od przedszkola do Dobrodzienia” dzieci wzięły udział w Bożonarodzeniowych Warsztatach Plastycznych W Dobrotece, których tematem były ozdoby świąteczne. Przygotowały własnoręcznie piękne ozdoby, którymi przystroiły choinkę wspólnie z przedszkolakami.

*   *   *   *   *   *

2. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci należące do teatrzyku „MaMeMik” działającego przy Domu Kultury w Dobrodzieniu szyły na zajęciach misie. Wspólnie postanowiły uszyć specjalnego misia dla Pani Burmistrz. Kiedy Pani Róża Koźlik została o tym powiadomiona zaprosiła dzieci do siebie do Urzędu Miasta. Mali aktorzy zostali przyjęci w gabinecie, gdzie przy słodkiej przekąsce opowiadali czym się zajmują na zajęciach, a Pani Burmistrz wraz z zastępcą Markiem Witkiem opowiadali czym się zajmuje burmistrz miasta. Zostali również zapytani o to co chcieliby zmienić w swoich miejscowościach. Pomysłowość dziecięca nie zna granic

więc Pani Burmistrz zaproponowała by dzieci spisały to wszystko w formie petycji i oficjalnie złożyły do urzędu.W  drugiej części wizyty  Pani Burmistrz zabrała dzieci na wycieczkę po urzędzie opowiadając czym się zajmują poszczególni urzędnicy.Również oni  musieli oni sprostać wielu dziecięcym pytaniom. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały w prezencie gadżety reklamowe.
Bogatsze w wiedzę i dumne z zaproszenia dzieci były zachwycone wizytą.

 

*   *   *   *   *   *

3 . Dzieci należące do dziecięcej grupy teatralnej „MaMeMik” odwiedziły Dyrektora Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Stanisława Górskiego i wręczyły przygotowany własnoręcznie prezent. Był to miś uszyty podczas zajęć. Pan Dyrektor zaskoczył dzieci ponieważ również  miał  przygotowane dla nich prezenty – słodycze oraz książeczki o tematyce teatralnej!!!

 

 

 

 

*   *   *   *   *   *

4. Dzieci z Teatrzyku „MaMeMik” działającego przy Domu Kultury wzięły udział w XXIX Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Oleśnie prezentując przedstawienie „Czarnoksiężnik z krainy OZ”

*   *   *   *   *   *

5. Dzieci należące do Teatrzyku MaMeMik na zajęciach napisały i ozdobiły rysunkami życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla aktorów Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Dzieci napisały samodzielnie sztukę pt. „Baśniowy komputer”, a potem cały rok pracowały  by premiera mogła się odbyć się podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca 2013  bajkę mogły zobaczyć dzieci z gminy Dobrodzień, a 12 czerwca  wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej zaproszeni przez swoich kolegów aktorów. Dekoracje wykonała Joanna Wróblewska, a muzyczną oprawę zapewniły: Martyna Lissy – flet oraz Weronika Puchrowicz – skrzypce.
Obsada: Tosia - Kamila Sikora, Tomek – Kewin Zygmund, Myszka – Maja Olearczuk, Wirus – Lukas Czellnik,  Mała Syrenka - Martyna Czapla, Czerwony Kapturek – Zuzia Sawicka, Dziewczynka z zapałkami - Julia Macha, Pipi – Kasia Konik, Alicja z Krainy Czarów – Marta Malińska, Calineczka - Ania Chawełka, Pinokio – Mateusz Hurnik, Królowa Śniegu – Veronika Badura oraz Bolek i Lolek – Tomuś Pluta i Michaś Hurnik

Comments are closed.