Włóczkersi

Trzy lata temu w Fundacji „Redemptoris Missio” powstał pierwszy klub Włóczkersów. To osoby, którym nie jest obojętny los marznących dzieci i robią dla nich zimowe czapki.

Cała historia zaczęła się Siostry Cecylii  Śmiech, Urszulanki, która jednej zimy wydziergała dla małych Afgańczyków 150 czapek. Od tego czasu siostrze udało się wykonać ponad tysiąc czapek, które nieustannie trafiają do potrzebujących dzieci. O akcji dowiedziały się też inne osoby, które chętnie dzieliły się z siostrą Cecylia włóczką. Włóczki zebrało się tak dużo, że siostra postanowiła nauczyć robienia na drutach kolejne osoby. Tak zrodził się pomysł warsztatów robienia na drutach i pierwsze kursantki ustaliły, że nazwą się Włóczkersami.
Kolejne takie kluby powstały w całej Polsce. Do dzisiaj nie wiadomo ile ich dokładnie jest. Do Fundacji spływają w paczkach efekty ich pracy.  Wśród Włóczkersów dziergających w domowym zaciszu są osoby aktywne zawodowo, ale również będące na emeryturze.
W DOKiS sekcja Rękodzieła Pasjonata od stycznia także bierze udział w akcji pierwsze czapki

zostały wysłane w dniu 20 maja.130 szt. czapek 5 par skarpet 3 szt. szalików

 

 

 

 

druga partia pojechała 02.09.2016  Wysłaliśmy 158 szt. czapek !!! 9 szt skarpet i 3 szaliki !!!!

Zapraszamy do włączenia się do akcji lub dostarczanie do Domu Kultury włóczek które są w domu zbędne a My je wykorzystamy do zrobienia następnych czapek czy skarpet… Więcej informacji w biurze instruktorów lub na co piątkowych zajęciach sekcji rękodzieła od godz. 15tej.
Beata Kupiec

Comments are closed.