„Kreatywny dzieciak”.

______________________________________________________________

Centrum Rozwoju Lokalnego zwraca się do Państwa z prośbą o rozpatrzenie możliwości nawiązania współpracy w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Kreatywny dzieciak”. Nasze stowarzyszenie opracowało stronę internetową kreatywnydzieciak.pl, na której znalazły się wydane przez nas kolorowanki edukacyjne dla najmłodszych. Strona umożliwia bezpłatne pobranie oraz wydrukowanie książeczek, które idealnie sprawdzą się jako atrakcyjna pomoc dydaktyczna dla przedszkoli, szkół czy świetlic. Wśród dostępnych publikacji znaleźć można m.in. „Bezpieczne wakacje”, „Zdrówko na bis” czy „Wędrówki jurajskim szlakiem”. Strona internetowa będzie stale rozbudowywana, aby oferować w przyszłości więcej materiałów, tworząc swego rodzaju bazę dydaktyczną.

Udostępnione na stronie publikacje edukacyjne powstały pod okiem pedagoga, przy współpracy z wieloma instytucjami i miastami, m.in. GOPR, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Wisła, Kraków, Częstochowa. Kolorowanki promują wśród najmłodszych bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, a także kultywowanie lokalnej historii i tradycji.

Zachęcamy miasta i gminy posiadające kolorowanki na temat swojego regionu do bezpłatnego udostępnienia ich na stronie kreatywnydzieciak.pl i w ten sposób promowania swojej okolicy. Zapraszamy również do korzystania z naszej bazy dydaktycznej oraz do zamieszczenia informacji na temat akcji „Kreatywny dzieciak” na swojej stronie internetowej (grafiki oraz gotowy tekst do zamieszczenia znajdują się w załączniku). Prosimy również o przekazanie niniejszej wiadomości do szkół, przedszkoli, domów kultury czy innych placówek, które mogą być zainteresowane bezpłatnymi pomocami naukowymi.

Wszelkich informacji na temat akcji „Kreatywny dzieciak” udziela Joanna Janik-Jaworska, tel. 533 421 953, e-mail janik@crl.org.pl<mailto:janik@crl.org.pl>.

Z wyrazami szacunku,
Janusz Bieńkowski
Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego
[Obraz usunięty przez nadawcę.]

 

Comments are closed.