Sekcja Brydża Sportowego „BLOTKA”

_____________Aktu. 13.01.2017____________

___________________________________________________________________

Brydżyści dobrodzieńscy zrzeszeni w sekcji Brydża  Sportowego”Blotka”wyszli już z traumy spowodowanej spadkiem z III ligi do Ligi Okręgowej, w grudniu zanotował bardzo udany zjazd wygrywając 18,47:1,53 z RSB z Racibórz oraz 17,25 z RKBS Rydułtowy wyszli na 1 miejsce w tabeli wyprzedzając MGOKiS Praszka oraz „Wypustka”Opole i maja nadzieję na powrót do III Ligi.

Następny zjazd Ligi okręgowej odbędzie się 14.01.2017 w Próskowie.

W miesiącu styczniu 2017r. Brydżyści Blotka planuje udział w Okręgowym Turnieju Par który odbędzie się w Większycach k. Kędzierzyna Kożla oraz we wspomnianym Zjeździe Ligi Okręgowej i III Ligi w Próskowie

_____________________________________________________________________

III Liga Opolska + LO 2014/15

Dobra passa brydżystów

Nowy sezon  rozgrywek rozpoczął się juz w październiku tamtego roku. Mamy za sobą 4 zjazdy to znaczy osiem meczy. Zaczęła się już runda rewanżowa. Zmiany w składzie niewielkie. Odszedł do Sparty Lubliniec Piotr Woźniak , a przybyli Jerzy Ignyś oraz Stanisław Szczepański. Jak widać po wynikach drużyna gra dalej stabilnie i ma lekką górkę na drugą  w tabeli Spartą .
Tu aktualna tabela
Odbyły się również rozgrywki o Puchar Okręgu z udziałem drużyn z II , III i okręgowej ligi. Tutaj niestety nie odnotowaliśmy sukcesu grając w niepełnym składzie i bez fartu.
Następny zjazd 28 lutego ,a wcześniej 14 lutego Grand Prix Polski Parami w Szczyrku
oraz 22 lutego Śnieżny Płatek.
Eugeniusz Konik

_____________Aktu. 09.06.2014____________

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski 2013/2014 na szczeblu Opolskiego Okręgowego Związku Brydża Sportowego.
Blotka Dobrodzień zajęła 3 miejsce w III lidze po raz pierwszy w historii  sekcji !!!

Gratulacje dla wszystkich zawodników z drużyny.

To był bardzo dobry sezon w wykonaniu brydżystów Blotki.W meczu o trzecie miejsce pokonała zdecydowanie drużynę Pharmy Opole wygrywając 3 z 4 segmentów meczu.Szczegóły pod linkiem – III Liga Opolska Półfinał i Finał

Cały sezon zespól zagrał równo i była nawet szansa gry o finał ,ale niestety tym razem się nie udało. Drużyna potwierdziła swoją dobrą pozycję w III lidze kończąc sezon zasadniczy na 2 miejscu.
Dla wtajemniczonych choć gra meczowa różni się od gry w turniejach na maksy bardzo ważne jest to ,że  zawodnicy uczestniczą w zawodach rangi ogólnopolskiej i osiągają dobre wynik( GPPP Szczyrk). Gra w takich turniejach podnosi umiejętności z techniki brydżowej. Bezpośredni kontakt przy stole z wieloma graczami klasy mistrzowskiej  jest dobrą nauką.Gra wtych turniejach jest finansowana wyłącznie z własnych prywatnych środków. A oto ostanie wyniki

Grand Prix Polski Parami- Łódź- Leszek Szymaniec- Eugeniusz Konik 51,71% miejsce 81 starowało 210 par

Grand Prix Polski Param- Wrocław Leszek Szymaniec- Eugeniusz Konik 48,23 miejsce 133 starowało 206 par

Teraz nastąpi przerwa do jesieni kiedy to rozpocznie nowy sezon mistrzostw Polski .Aktualnie pora na treningi  parami na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.Turnieje GPPP już niedługo w Poznaniu , Sławie,Sopocie Warszawie i Bolesławcu i jeszcze w innych miastach.
W czerwcu turniej w Kluczborku potem Ostrzeszów, Grand Prix Śląska , a więc jest gdzie  się sprawdzać i szlifować  umiejętności.

kapitan Eugeniusz Konik

_____________Aktu. 24.04.2014____________

uzupełniono 9.06.2014

Starty dobrodzieńskich brydżystów!

Zakończyły się rozgrywki rundy zasadniczej III ligi brydżowej OZBS Opole. Brydżyści Blotki Dobrodzień ostatecznie zajęli II-gie miejsce – najlepsze w historii tej sekcji. 26 kwietnia br. rozpoczną się mecze play – off, które wyłonią opolskiego II – ligowca, w 60-cio rozdaniowym meczu Blotka Dobrodzień zmierzy się z KKS Kluczbork, a drużyna Michalak Kolonowskie z Pharmą Opole.
W międzyczasie nasi brydżyści z różnym powodzeniem brali udział w turniejach brydżowych i tak: 26 marca br. w półfinale Mistrzostw Polski Par na szczeblu okręgu, który odbył się w Praszce S. Górski i A. Kazimierowicz zajęli I miejsce, w tym samym turnieju A. Huńka i E. Konik uplasowali się na VII miejscu a R. Kubica i E. Otremba zakończyli rozgrywki na 15 miejscu. 31.03. br. w najstarszym polskim turnieju brydżowym – organizowanym po raz 56-ty turnieju par „Drewniane
Głowy” w Krakowie wśród 205 par S. Górski i A. Kazimierowicz zajęli 138 miejsce (47,85%) a A. Huńka i E. Konik 147 miejsce (47,37%), wyniki niezbyt dobre ale zważywszy na konkurencję odbyło się bez kompromitacji. 12 kwietnia w finale MPP na szczeblu Okręgu, który się odbył w opolu S. Górski i A. Kazimierowicz uplasowali się na 9 miejscu wśród 31 par. to tyle o aktywności ponad klubowej brydżystów Blotki Dobrodzień.

_____________Aktu. 10.02.2014____________

Sukcesy brydżystów!

Z tarczą wrócili dobrodzieńscy brydżyści z ogólnopolskiego turnieju brydżowego par z cyklu Grand Prix Polski , który się odbył 9 lutego br. w Szczyrku.
Wśród 163 par koledzy S. Górski – A Kazimierowicz zajęli 6-te miejsce z wynikiem 59,09%. Od drugiego miejsca w tabeli dzieliło ich 0,77% (pech lub brak ogrania w dużych turniejach tej rangi), bardzo dobrze wypadł również kol. E.Konik , który w parze z L. Szymańcem z MKS Strzelce Opolskie zajął 17 miejsce uzyskując 56,77%.
Wyniki te świadczą, że pozycja drużyny Blotka Dobrodzień w rozgrywkach III ligi nie jest przypadkiem.
S. Górski

_____________Aktu. 14.01.2014____________

Dnia 11.01.2014r. w Większycach k. Kędzierzyna Koźla odbył się jeden z trzech najważniejszych turniejów brydżowych na Opolszczyźnie  – IX Memoriał Z. Wojasa . W turnieju wzięło udział trzech brydżystów „Blotki” . Bardzo dobrze spisał się E. Konik , który w parze z opolskim zawodnikiem Malczewskim i zajął 5 miejsce wśród 30 par.
Słabo wypadli grający razem w parze S. Górski – A. Kazimierowicz, którzy zajęli 25 miejsce. W sobotę kolejny zjazd rozgrywek o mistrzostwo III ligi , Blotka broni I pozycji jest mocno naciskana przez drużyny : Grzelak opole i KKS Kluczbork.

S. Górski

_____________Aktu. 15.01.2014____________

,, Blotka ” rozegrała 2 mecze.  Pierwszy wygrany z drużyną ZKS Grzelak oraz drugi niestety mocno przegrany z drużyną Michalak Kolonowskie.  Tabela  ligi po 6 rundach – otwórz

Następny zjazd 18-01-2014 i ostatni mecz na półmetku z silną drużyną  KKS Kluczbork.Dalej rozpoczyna się runda rewanżowa .Najważniejsze jest  zajęcie miejsca od 1-4 w rundzie zasadniczej przed fazą play-off, które umożliwia  walkę o  1 miejsce w lidze.

W dniu 11-01-2014 w Większycach odbył się IX Memoriał Zygmunta Wojasa.Startowało 30 par z okręgu opolskiego i śląskiego.
Rozegrano 40 rozdań w 4 sesjach  po 10  rozdań.Turniej był dobrze obsadzony.Startował Marek Witek arcymistrz międzynarodowy w parze z mistrzem Europy Arturem Gułą oraz inni zawodnicy ekstraklasy  I, II i III ligi.
Wygrała rodzima para III ligi opolskiej Adam Klimala  – Kajetan Olewicz wyprzedzając o jedyne 0,01 procenta bardziej utytułowaną parę arcymistrzów z Opolszczyzny  Romana Grzelaka i Andrzeja Pawlaka.
W turnieju wzięło udział trzech brydżystów z Dobrodzienia. Para Ireneusz Malczewski- Eugeniusz Konik zajęła 5 miejsce premiowane nagrodą wyprzedzając inne pary o zdecydowanie wyższym WK( ranking PZBS). Druga para z Dobrodzienia Stanisław Górski – Andrzej Kazimierowicz  zajęła  25 miejsce.      Wyniki turnieju na stronie  – otwórz

Sylwetka jednego z  najlepszych graczy  Opolszczyzny w cezarze- otwórz

Pozdrawiam Eugeniusz Konik

_____________***____________

W Krakowie 24-11-2014 odbył się OTP ,, Wawelski Smok”zaliczany do cyklu Grand Prix Polski Par 2013.Startowało 213 par z całą czołówką zawodników ekstraklasy  oraz I i II ligi.Para Eugeniusz Konik ( Blotka D-ń) i Andrzej Huńka( KKS Kluczbork) osiągnęła dobry wynik zajmując 115 miejsce.

Kapitan drużyny Blotka Dobrodzień Eugeniusz Konik uzyskał tytuł klasyfikacyjny PZBS – Mistrz Krajowy (MK) współczynnik WK = 4