Sekcja Modelarska

Sekcja Modelarska -instruktor Krystian Brylka

udostępnienie pracowni, zakup materiałów i aparatur, finansowanie wyjazdów na zawody wybrane z kalendarza imprez przez instruktora. Organizacja Majówki z żaglami oraz corocznych Ogólnopolskich zawodów Modeli Pływających „Pożegnanie Lata”.

__________________________ 2015 ____________________________

Modelarze z Mistrzostw Świata Modeli Pływających na Węgrzech w Bank (lipiec 2015) wrócili na tarczy zdobywając mistrzostwo w klasie żaglówek oraz w klasie modeli silnikowych

GRATULACJE I WIELKIE BRAWA!

____________________________________________________________

……………………………………………………………….
Pozdrawimy z gorących Węgier.
Chłopcy są po ocenach.Dzisiaj pierwsze starty. Wiadomo układów nie da się przeskoczyć jeśli chodzi o ruskich, ale nasi będą dzielnie walczyć / już odczuli to chłopaki,ale tak jest zawsze / Pozdrawiamy w załączniku kilka zdjęć.
*Galeria*
K. Bryłka
.
___________________________________________________________

W dniach 19-21 czerwca 2015 roku nad Jeziorem Mieczowym odbyły się 62 Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS, na których nasi modelarze zajęli II miejsce w klasyfikacji klubowej!
Gratulujemy!!!

_____________________________________________________________

W dniach 8-10 maja 2015 roku w Rudzie Śląskiej odbyły się XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Modeli Redukcyjnych Pływających NS
w Klasach F2-F7, DS, NSS, w których nasi modelarze zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej!

__________________________________________________________

Sezon 2014

———————————————————————————

* więcej zdjęć *

Mistrzostwa Polski Modelarzy
W dniach 19-22.06.2014 odbyły się LXI Mistrzostwa Polski Modeli Pływających Redukcyjnych Klas NS w Rogoźniku.
Zjechali się modelarze z całej Polski,można było podziwiać piękne modele redukcyjne i żaglowe,repliki zabytkowych jak i współczesnych okrętów i żaglowców.        Dobrodzień reprezentowało 9 modelarzy:Krystian Brylka/instruktor/,Wojciech Siejka,Piotr Głębowski,Jakub Zygiel,Marcin Ochman,Karol Siejka,Dominik Brylka,Łukasz Joszko i Tomasz Ochmann.Walka była zacięta.Dobrodzieniacy zdobyli 14 medali w tym;4 medale złote,czyli tytuł Mistrza Polski zdobyli Dominik Brylka w klasie NSS-a junior i Krystian Brylka w klasach F4b senior,F2a s.,F2b s. 5 medali srebrnych Marcin Ochman w klasieF2a j i F2b j,      Karol Siejka w klasach F4b s,F2a s i F2b s  oraz 5 medali brązowych Dominik Brylka w klasieF4a mł.,Marcin Ochman w klasie NSS B,Jakub Zygiel w klasieF4c j,Karol Siejka F4c s,Wojciech Siejka w klasie F2b s.
b.b.

Sezon 2013

Terlicko w Czechach

W dniach 11-13.10.2013 modelarze uczestniczyli w zawodach modeli żaglowych klas NS w miejscowości Terlicko w Czechach.Udział wzięło 3 modelarzy juniorów Marcin Ochman,Łukasz Joszko i Dominik Brylka.W klasie NSS-A pierwsze 3 miejsca należały do nich.Natomiast klasa RG650,która  połączona była z seniorami, nasz junior Domink Brylka zajął w niej 3 miejsce.

__________ * __________

Skarżysko Kamienna

W dniach 8-9.09.2013 w miejscowości Skarżysko-Kamienna odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody modeli żaglowych,a zarazem podsumowanie sezonu oraz przyznanie pucharu Polski w poszczególnych klasach.

Dobrodzień reprezentowało 7 zawodników;5 juniorów i 2 seniorów.Indywidualnie zdobyli 4 medale,2 srebrne Marcin Ochman w klasie NSS-A junior i Beniamin Brylka w

klasie NSS-A senior oraz 2 brązowe,które zdobył Dominik Brylka w klasie NSS-A junior i RG 650.

Ponadto do Dobrodzienia trafiły 2 puchary Polski za punktacje 7 rozgrywek w całym sezonie.Puchary otrzymali Marcin Ochman w klasie NSS-Aj i Jakub Zygiel w klasie RG-650j.

Najmłodszym zawodnikiem na zawodach był nasz zawodnik Łukasz Joszko i on otrzymał puchar

ufundowany przez prezydenta Skarżyska-Kamiennej właśnie dla najmłodszego modelarza.

W dniach 15-22.08.2013 odbyły się Mistrzostwa Świata w modelarstwie klas NS w Rosji w miejscowości Kaliningrad.

W kadrze narodowej,która liczyła 13 zawodników  znaleźli się dwaj moodelarze z Dobrodzienia Beniamin i Krystian Brylka. Polacy zdobyli 6 medali,w tym 5 srebrnych i 1 brązowy,wśród medalistów znalazł się Beniamin.

Beniamin startował w dwóch kategoriach NSS -A i NSS-B,są to klasy modeli żaglowych,tak zadecydował zarząd modelarski widząc tutaj większe szanse u niego na podium i nie zawiódł  zdobył srebro w klasie NSS-B senior,a niewiele mu zabrakło do złota bo niecały punkt!!.Zawody klas NS polegają na tym,że najpierw dokonywana jest ocena wykonania modelu tj.musi być zgodna z planami budowy/nadmieniam że modele wykonywane są zgodnie według planów oryginalnych jednostek pływających oczywiście pomniejszone zgodnie według obranej skali/.Oceny dokonuje 3 sędziów międzynarodowych,gdzie uczestniczy budowniczy modelu.Językiem obowiązującym jest  angielski.Zawodnik musi odpowiadać na pytania sędziów dotyczących budowy modelu,obierają sobie punkty na planie i zawodnik musi je omówić jak wykonał,jakich użył materiałów do budowy itp.Często przy planach znajdują się zdjęcia prawdziwych jednostek pływających,które mogą zawierać jakieś ulepszenia czy przedmioty dodatkowe, które nie zawiera plan budowy i na podstawie takich zdjęć na modelu mogą znajdować się  te zmiany.Następny etap to pływanie są 3 starty inaczej wyglądają przy modelach redukcyjnych a inaczej przy żaglowych.Do punktacji końcowej wliczają się otrzymane punkty oceny  modelu i 2 najlepsze pływania.

Zawody oczywiście rangi międzynarodowej,walka była niełatwa nasi modelarze wypadli nieźle  Beniamin zdobył 2 i 6 miejsce a Krystian 9 i 12.

W klasie NSS-B Senior,gdzie startował Beniamin uczestniczyło 5 gospodarzy,kiedy okazało się tj. po 2 starcie pływania,że jeden z obcokrajowców ma szansę na podium tutaj Polak-nasz Beniamin.Rosjanie,którzy nie mieli szansy na podium zgotowali  mu niezłą drogę z przeszkodami,aby za wszelką cenę nie dopuścić go na podium,ale sprytem i doświadczeniem żeglarskim wywalczył srebro.Obserwatorzy ostatniego wyścigu byli pełni podziwu dla Beniamina.Dwa lata temu na mistrzostwach we Węgrzech zdobył również srebro wtedy walczył jako junior a teraz przyszło mu się zmierzyć z seniorami!!!

Barbara Brylka

- zobacz galeria-

- NTO -

Kolejne sukcesy dobrodzieńskich modelarzy !! czyt. artykuły poniżej.

Szczytno, zawody regat .

Uczestniczyło w nich 2 zawodników juniorów z sekcji z DOKiS Dobrodzień Marcin Ochman i Dominik Brylka. Na zdjęciu drużyna Dobrodzienia wraz z panią burmistrz Szczytna Danutą Górską i organizatorem zawodów Sławomirem Słoka.

Sukcesy dobrodzieńskich modelarzy !!

Z dużym powodzeniem startowali dobrodzieńscy modelarze w XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Modeli Redukcyjnych Pływających NS , które odbyły się w Rudzie Śląskiej w dniach 3 – 5 maja 2013r. Nasza ekipa tradycyjnie już zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej , indywidualnie nasi modelarze zdobyli 21 medali w tym : 8 złotych , 7 srebrnych i 6 brązowych medali, każdy modelarz z naszej ekipy wrócił do Dobrodzienia z jakimś „krążkiem” . Imponujący był wynik Marcina Ochmana , który zdobył 3 złote i dwa brązowe medale oraz Karola Siejki zdobywcy 3 złotych medali pozostałe złote medale były udziałem Beniamina Brylki i Wojciecha Siejki.

Okazją do zobaczenia naszych medalistów w akcji będzie Dobrodzieńska Majówka z Żaglami – zawody odbędą się w dniach 18 – 19 maja w Dobrodzieniu na Zalewie przy ulicy Lublinieckiej.