Sezon 2012

G A L E R I A

__________________________________________

• W dniach 21-22 lipca

odbyły się ogólnopolskie zawody modeli żaglowych o puchar burmistrza miasta Szczytno.

Uczestniczyło w nich 2 naszych modelarzy Beniamin i Dominik Brylka.Uroczystego otwarcia dokonała pani burmistrz Danuta Górska w towarzystwie gości miast partnerskich miasta Szczytno,którzy akurat tam gościli,ponieważ zawody odbywały się podczas święta miasta pod nazwą”Dni i Noce Szczytna”.Oczywiście nasi modelarzy po raz kolejny nie zawiedli znaleźli się obydwaj na podium I miejsce Beniamin a II miejsce zdobył Dominik.

Po raz drugi podczas zawodów modelarskich odbył się wyścig „open”  o puchar pani burmistrz,który polega na tym,która żaglówka pierwsza ukończy wyznaczone pole,w Blachowni był podział dla juniora i seniora tutaj ponieważ był jeden połączono seniorów z juniorami,Beniamin był nie do pokonania i tutaj zebrał puchar.

___________________________________________

W dniach od 4 do 13 lipca 2011r. w miejscowości Bańk na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Modeli Pływających Klas NSS .w 11 – osobowej reprezentacji Polski znalazło się 4 modelarzy z Dobrodzienia: Krystian Brylka, Beniamin Brylka, Wojciech Siejka, Karol Siejka. Udział naszych modelarzy w tej prestiżowej imprezie zaowocował srebrnym medalem Beniamina Brylki, który w klasie NSS-A Junior zdobył V-ce mistrzostwo Świata. W zawodach na Węgrzech brało udział 14m państw z Europy, Ameryki Pół. , i Azji. Serdecznie gratulujemy Benjaminowi sukcesu i czekamy na więcej.

____________________________________________

• Tradycyjnie modelarze sezon rozpoczęli sukcesem

W dniach 13 -15 kwietnia 2012r. w Blachowni k. Częstochowy zainaugurowali sezon modelarze-wodniacy.

Dobrodzień  reprezentowało czterech juniorów , którymi opiekował się utytułowany modelarz Krystian Brylka. Duży sukces odniósł Beniamin Brylka , który zdobył I miejsce w klasie NSSA oraz III miejsce w klasie NSS 650 ST, z medalem wrócił również najmłodszy zawodnik regat Dominik Brylka, który zajął III miejsce w klasie NSSA.

Z dumą informujemy ,że dwóch dobrodzieńskich modelarzy: Krystian Brylka i Beniamin Brylka otrzymali powołanie do kadry narodowej w redukcyjnym modelarstwie pływających klas NSS na rok 2012.