Kino

 

Z powodu remontu sali widowiskowo kinowej, kino zawiesza działalność .

____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

 

„Z pogranicza cudu” Film dokumentalny .Produkcja: Polska 2016  . Wiesław Koneczny, emerytowany górnik z Libiąża pod Krakowem, pisze książkę pt. „Z pogranicza cudu”, która dotyczy zetknięć ludzi ze światem nadprzyrodzonym. Dokumentuje ludowe legendy, spisuje osobiste historie sąsiadów, sam również poszukuje duchów. Jego nieodłącznym sekretarzem jest żona, pani Gienia. Dowcipna opowieść o pasji i tajemnicy.

 

„Nadejdą lepsze czasy” to kolejna opowieść Hanny Polak o ponurej stronie życia w Moskwie. Dekadę temu byliśmy świadkami doli i niedoli sierot tułających się po ulicach rosyjskiej stolicy w dokumencie ”Dzieci z Leningradzkiego”. Teraz reżyserka zabrała nas na podmoskiewskie wysypisko śmieci, gdzie wyrosło nieformalne miasto bezdomnych. Polak będzie im towarzyszyć przez dziesięć lat, rejestrując wzloty i upadki żyjących tam ludzi. Swoją bohaterką uczyniła Julę, dziecko pozbawione przez okoliczności dzieciństwa, desperacko wiążące koniec z końcem wraz z matką-alkoholiczką.

ALISA W KRAINIE WOJNY   –    Historia reporterki, która była świadkiem wydarzeń na Majdanie, a później walk we wschodniej Ukrainie. To zapis wrażeń młodej kobiety, zagubionej w okrutnym świecie. Z czasem z uważnego obserwatora staje się uczestniczką przedstawianych zdarzeń – udaje się jej przetrwać porwanie i niewolę u separatystów. Ten film to również opowieść o miłości bohaterki i francuskiego dziennikarza.

 

___________________________ _________________________________

 

____________________________________________________________
__________________________________________________________________
Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu
zaprasza 20 listopada br. na projekcje filmowe  organizowane przez
Opolskie Objazdowe Kino .
 • godz. 16.oo
„Rabusie fistaszków”
- film animowany prod. USA
Jedna genialna wiewiórka, 10 gangsterów z przypadku i 1000 kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego!Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny – takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!
Bilety w sprzedaży przed seansem zł. 15,-

 

 • godz. 18.oo  i godz. 20.oo
„Listy do M-2”
- komedia romantyczna prod. polskiej
Kontynuacja przeboju z 2011 roku. Reżyseruje Maciej Dejczer. Opowieść o bohaterach, którzy w jeden, wyjątkowy dzień w roku odkryją siłę miłości, nadziei i przebaczenia. W obsadzie m.in. Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk oraz Małgorzata Kożuchowska
- sprzedaż biletów od godz. 16.15    - (zł 15,-)

 

_______________________________________________________

03.10.2015 / 18:00
KRÓLOWA CISZY, reż. Agnieszka Zwiefka, PL, DE 2014, 80 min.
PROJEKCJA JEST BEZPŁATNA – ZAPRASZAMY!

KRÓTKI METRAŻ  03.10.2015 / 18:00

12. FESTIWAL FILMOWY OPOLSKIE LAMY

1.   Ze wsi Grunwald , reż. Artur Wierzbicki, 21 min.
Portret mieszkańców niewielkiej, ale naznaczonej wielką historią miejscowości Grunwald. To znane miejsce, jest teraz biedną wsią przesiąkniętą marazmem i stagnacją. Monotonia życia mieszkańców Grunwaldu jest przerywana raz w roku, podczas obchodów rocznicy zwycięstwa w bitwie z 1410 roku. Ten czas pozwala zapomnieć o kłopotach codzienności, daje szansę na skromny zarobek, a obietnice przyjeżdżających polityków oraz zainteresowanie mediów dają nadzieję na rozwój tej historycznej miejscowości. W filmie wykorzystano fragmenty inscenizacji bitwy pod Grunwaldem 2011 i 2013 w reżyserii Krzysztofa Góreckiego.

2.   Siłaczka , reż. Kacper Czubak i Iwona Kaliszewska, 16 min.
Tytułowa Siłaczka to pięćdziesięcioparoletnia Dżamilat Gadżijewa, mieszkanka kaukaskiej wioski Tindi w Republice Dagestanu. Dokument opowiada o codziennym życiu bohaterki, żyjącej w górskiej surowej okolicy i skazanej na otaczający ją patriarchalny świat. Dżamilat próbuje się temu przeciwstawić, przyjmując buntowniczą postawę wobec zasad, zachowań i konserwatywnych, islamskich norm społecznych. W egzekwowaniu swoich racji i sprzeciwianiu się narzucanym jej regułom życia pomaga jej doświadczenie z czasów Związku Radzieckiego. W młodości Dżamilat była bowiem mistrzynią w zapasach i wciąż, jak każdego sportowca, cechuje ją upór, odwaga i wielka determinacja, by osiągnąć cel.
3.Big man , reż. Jędrzej Michalak, 20 min.
Ferico został mistrzem Polski męskiego striptizu. Kolejny cel, który przed sobą postawił to ustatkowanie się i założenie rodziny. Najpierw jednak musi się porozumieć ze swoją dziewczyną, której nie podoba się styl życia tancerza erotycznego.

4.    Punkt wyjścia , reż. Michał Szcześniak, 26 min.
Aneta „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Do więzienia trafiła za morderstwo. Dziewięć lat później, odsiadując wyrok podejmuje pracę opiekunki. Codziennie wyjeżdża poza mury więzienia do domu spokojnej starości. Chora od najmłodszych lat na reumatyzm pani Helena jest zafascynowana zjawiskową dziewczyną. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, zdrowie, młodość i średnie wykształcenie, a nawet prawie wyższe. Pani Helena namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie, stawiając wyłuskane anegdoty w kontraście wobec świata widzianego „z okien szpitali i autokaru”. Anetę czeka bardzo trudna próba, w której pomoże jej pani Helena.

5.    Superjednostka , reż. Teresa Czepiec, 20 min.
Katowicka Superjednostka to jeden z największych budynków mieszkalnych w Polsce. Zaprojektowany został jako „maszyna do mieszkania”. Kamera przemieszcza się po labiryncie schodów i korytarzy, zagląda do niektórych mieszkań i rejestruje toczące się we wnętrzu życie. „Superjednostka ma 762 drzwi do mieszkań. My uchylamy tylko niektóre na chwilę, gościmy tam przez moment i wychodzimy” – mówi autorka filmu.
Łączny czas 103 min.

____________________________________________________________________

.
Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu
zaprasza 23 września br. na projekcje
Opolskiego Objazdowego Kina:
.
 • godz. 16.00
„Minionki” - film animowany prod .USA
Pozbawione szefa Minionki popadają w depresję. By uratować sytuację, Kevin ze Stuartem i Bobem wyruszają na poszukiwanie godnego ich służby nikczemnika.
Cena biletu zł. 15,-
 • godz.18.00
„Everest”2D -thriller przygodowy prod.Islandia,USA, Wielka Brytania
Rok 1996. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji stawiają czoło potężnej burzy śnieżnej.
Cena biletu zł. 15,-
 • godz.20.30
„Everest”3D -thriller przygodowy prod.Islandia,USA, Wielka Brytania
Rok 1996. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji stawiają czoło potężnej burzy śnieżnej.
Cena biletu zł. 17,-

 

___________________________________________________________________

DOKUMENTALNA ODSŁONA KINA // FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

Królowa ciszy -26.09.2015 / 18:00

, reż. Karolina Zwiefka, PL, DE 2014, 80 min.
Film opowiada historię głuchoniemej 10-letniej Denisy – dziewczynki z nielegalnego romskiego koczowiska – ale też i historię samego miejsca zagrożonego eksmisją. Podobnie jak pozostałe dzieci z koczowiska, Denisa nigdy nie była w szkole, nie potrafi pisać ani czytać, żyje
w ekstremalnie trudnych warunkach, bez bieżącej wody, bez stałego dostępu do prądu. Na dodatek wyśmiewana jest również przez swoich rówieśników, którzy mówią o niej wprost „głucha” bądź „głupia” rzadko kiedy posługując się jej imieniem. Denisa żyje jednak w swoim własnym świecie. Od kiedy znalazła na wysypisku śmieci karton z filmami Bollywood – stały się one dla niej ucieczką od codzienności. Dziewczynka całymi dniami ogląda Bollywoodzkie choreografie i próbuje je odtwarzać. Ponieważ Denisa nigdy nie nauczyła się mówić, jej jednym językiem jest taniec. Tylko w tańcu może wyrzucić z siebie wściekłość, pokazać smutek czy radość. W filmie dwie warstwy – dokumentalna, stricte obserwacyjna i musicalowa, inspirowana filmami Bollywood płynnie się przeplatają tworząc jedną spójną opowieść.

 

_________________________________________________________________

______________________________________________________________

27 czerwca 2015r.
Projekcje filmowe Opolskiego Objazdowego Kina:
 • godz.16.oo

„Ups! Arka odpłynęła”

film animowany prod. Niemcy, Belgia.
Nie dla wszystkich zwierząt starczyło miejsca na Arce Noego, co się z nimi stało? Odpowiedź dostaniemyw animacji której reżyserami są Toby Genkel i Sean McCormack.
 • godz. 18.oo

„Apartament”

- film dokumentalny prod. Polskiej
„Apartament” to dokument o Janie Pawle II prezentujący niepublikowane wcześniej materiały z jego życia prywatnego. Narratorem jest Piotr Kraśko, a wśród jego rozmówców usłyszymy m.in. kardynała Stanisława Dziwisza, fotografa Arturo Mari oraz ochroniarza Egildo Biocca.
 • godz.20.oo

„Mad Max: Na drodze gniewu”

film akcji, przygodowy, science-fiction prod. Australijskiej
W filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, Max Rockatansky powraca na duży ekran. Za reżyserię odpowiedzialny jest George Miller, twórca oryginalnej trylogii. W rolę tytułowego bohatera wciela się Tom Hardy, a wspomagają go Charlize Theron, Nicholas Hoult oraz Zoe Kravitz.

_____________________________________________________________

Projekcje filmowe Opolskiego Kina Objazdowego:
8 maja 2015r. /  godz. 18.00
„Bóg nie umarł” - dramat prod. USA
W filmie „Bóg nie umarł” (2014, reż. Harold Cronk), Josh podczas zajęć Pana Radissona, kwestionuje jego tezę że Bóg nie istnieje. Nauczyciel postanawia by jego uczeń potwierdził swoje zdanie, udowadniając że jednak Bóg istnieje, od tego będzie zależeć jego zaliczenie przedmiotu.

_____________________________________________
8 maja 2015r. /godz. 20.00
„Szybcy , Wściekli 7” - film akcji prod.USA
„Szybcy i wściekli 7″ to siódma już odsłona popularnej serii. Za reżyserię odpowiada James Wan, twórca takich filmów jak „Obecność”, czy „Naznaczony”. Na ekranie gwiazdy poprzednich części Vin Diesel, Dwayne Johnson oraz Paul Walker .
Bilety na filmy do nabycia online na www.film.opole.pl lub przed seansami.

 

_____________________________________________________________

Wicher / 5 maja 2015r. / godz.10.oo

reżyseria: Katja von Garnier Kristina Magdalena Henn
scenariusz: Lea Schmidbauer
gatunek: Familijny
produkcja:Niemcy
Kiedy 14-letnia Mika nie zdaje do następnej klasy, rodzice wysyłają córkę do babci, by pomogła jej w pracach na farmie. Dziewczyna jednak bardzo niechętnie i bez entuzjazmu podchodzi do nowego otoczenia i swoich obowiązków. Pewnego dnia, uwagę jej przykuwa dziki ogier w stajni, który uważany za nieposkromionego nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. Mika postanawia spróbować swojego szczęścia i zakrada się nocą do boksu w stajni…
____________________________________________________________________

4 stycznia 2015
- sala Kameralna Domu Kultury
- godz.16.oo
projekcja filmu
„IDA”

_________________________________________________________

7 listopada 2014r. – godz. 19.oo

„Mary’s Land. Ziemia Maryi”  - to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.

________________________________________________________

Szczegóły:

Więcej informacji :


_______________________________________________________________

____________________________________________________________

 • 16.03.2014r. – godz. 16.oo

„ Zakochany wilczek” – film animowano-familijno -przygodowy prod. USA

Dwa wilczki są swoimi kompletnymi przeciwieństwami. Ona należy do rasy Alfa – jest zwinna, zdyscyplinowana i wychowywana na przyszłą przywódczynie stada. On jest Omegą – uwielbia zabawę …

 

 • 30.03.2014r. – godz. 18.oo

„Lektor” – dramat prod.  USA –-Niemcy

Hanna udziela pomocy Michaelowi Bergowi, który zasłabł na ulicy, wracając ze szkoły. W ten sposób krzyżują się losy młodego wrażliwego ucznia i pięknej, choć starszej od niego kobiety.

Wyk. K.Winslet, R.Fiennes.

_________________________________________________________

styczeń / luty 2014r.

 • 26.01.2014r.  godz.18.00

Weekend z królem” –dramat biograficzny prod. Wielka Brytania

Przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu, gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Wyk. W.Murray, L.Linney, S.West.

 • 09.02.2014r. godz.16.00

Merida Waleczna” –film animowany prod.USA

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom …

 • 16.02.2014r. godz.18.00

Och Karol 2” – komedia prod. polskiej

Karol prowadzi życie, o którym marzy niejeden mężczyzna. Uwodzi, flirtuje – i sprawia, że piękne panie są w siódmym niebie. Po prostu: kocha kobiety. Wszystkie bez wyjątku. I to mimo, że w domu czeka na niego narzeczona! Karol żyje pełnią życia. Do chwili, gdy miłosny raj zamienia się w domowe piekiełko. W końcu, narzeczona odkrywa prawdę o jego romansach. I planuje zemstę. Tak, by Karola – przez miłosne problemy – zabolała nie tylko głowa! Wyk. P.Adamczyk , M.Socha , K.Zielińska , M.Foremniak

Comments are closed.