Wydarzenia

Wydarzenia/galeria 2018
Wydarzenia /galerie 2017
Wydarzenia/galerie 2016
Wydarzenia/galerie 2015
Wydarzenia / galerie 2014 i starsze

 

2019

—————————————– CZERWIEC ——————————————-

__ 30 CZERWCA (niedziela)____________

Wyjazd – sekcja brydża na zawody OTP Budimex GPP PAR 2018/19

 

__ 26 CZERWCA (środa – g. 18.oo- 20.oo)__

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI w ŚWIETLICY  w Główczycach

 

__ 25 CZERWCA (wtorek – g. 17.oo)_______

Zakończenie Roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

 

__ 24  CZERWCA (poniedziałek) __________

Otwarte spotkanie tematyczne Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień – Zębowice

 

__ 18  CZERWCA (wtorek)______________

Warsztaty – Stolarka dla dzieci – kolejne spotkanie

 

__ 14  CZERWCA (piątek -g . 16.oo)________

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIERGANIA czyli sztrykowanie w miejscu publicznym.

 

__ 13  CZERWCA _____________________

Wyjazd sekcji MAŻORETEK Na Mistrzostwa Europy do Cikvenicy w Chorwacji FANTAZJA II

 

__ 13  CZERWCA _____________________

DOBRODZIENIANIN TO JA – konkurs wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej -sala lustrzana g. 9.oo

 

__ 13  CZERWCA (czwartek – g. 15.oo ) _________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI w ŚWIETLICY w Szemrowicach

 

__ 12  CZERWCA (środa – g. 18.oo – 20.oo)____

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI w ŚWIETLICY w Główczycach

 

__ 12  CZERWCA (środa) _______________

Kolejne spotkanie na którym szyjemy zabawki sensoryczne cd.

 

__ 9  CZERWCA (niedziela) ____________

Wyjazd Zespołu Pieśni Regionalnej na XXVI REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI „ ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE”

 

__ 7-8  CZERWCA ___________________

Wyjazd – sekcja Vega na zawody  LETNIE MISTRZOSTWA OKRĘGU OPOLSKIEGO w PŁYWANIU

 

__ 8-9 czerwca________________

 

 

 

__ 9  CZERWCA __________

 

 

 

 

__ 9  CZERWCA ___________________

Wyjazd Sekcji Rękodzieła Artystycznego oraz Orkiestry Dętej na ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO „OPOLSKIE SZMARAGDY”

__ 8  CZERWCA (sobota)________________

Wyjazd – sekcja brydża Na zawody PUCHAR PREZYDENTA RACIBORZA


__ 8  CZERWCA (sobota)_______________

Wyjazd – sekcja Karate NIDAN na zawody XXIX MISTRZOSTWA KARATE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA LESZNA

__ 7-8  CZERWCA (piątek-sobota ) _______

Wyjazd – sekcja modelarze na zawody 66 MISTRZOSTWA POLSKI PŁYWAJĄCYCH MODELI REDUKCYJNYCH NS i NSS -Chojnów

__ 4  CZERWCA (wtorek—g.17.oo) _________

UTW Spotkanie autorskie Klaudii Zając „HONDURAS – NIEGASNĄCA NADZIEJA” – sala kameralna- Wstęp wolny!

 

__ 3  CZERWCA (poniedziałek- g. 18.oo)______

KONCERT FORTEPIANOWY Poświęcony tradycjom muzycznym Japonii i Polski z okazji SETNEJ ROCZNICY NAWIĄZANIA  OFICJALNYCH STOSUNKÓW POLSKO – JAPOŃSKICH

__ 1  CZERWCA (sobota – g. 14.oo)__________

Zapraszamy wszystkie dziewczynki jako księżniczki wszystkich chłopców jako książęta na Piknik z Królową Carolą oraz na paradę księżniczek Występy dziecięcych sekcji : Hip-hop, Mażoretki, Disco Robaczki . Parada księżniczek i książąt do muzeum do gabinetu Króla Fridricha Augusta

__ 1  CZERWCA (sobota)________________

Wyjazd Zespołu Pieśni Regionalnej na „FESTIWAL FOLKLORU GÓRALSKIEGO” do Skoroszyc

 

——————————————–    MAJ   ———————————————-

__ 29-30 MAJA ______________________

DZIEŃ ANIMATORA KULTURY

  • Projekt – „Zaproś nas do siebie – Masters”
  • Narodowe Centrum Kultury
  • Wyjazd do Popielowa

 

__ 27  MAJA _________________________

Otwarte spotkanie tematyczne Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień – Zębowice

__ 28 MAJA (wtorek godz. 16.3o)_________

Warsztaty – Stolarka dla dzieci – kolejne spotkanie

 

 

__ 26 MAJA (niedziela) ______________

Wyjazd DOKISIAKÓW na koncert finałowy warsztatów gospels – Filharmonia Opolska

 

__ 22 MAJA  (środa godz. 18.oo)___________

ZAJĘCIA z DZIEĆMI w ŚWIETLICY w Główczycach

 

 

__ 18 MAJA ( sobota)___________________

„EUROPEJSKIE ŹRÓDŁO” cz.2 -  konferencja poświęcona 15-leciu udziału Polski w UE oraz partnerstwu z Hann i Czortkowem

 

 

__ 18-19 MAJA _______________________

Wyjazd – sekcja Karate NIDAN na zawody 6th CENTRA POLAND OPEN – Pleszew

 

__ 18-19 MAJA (sobota/niedziela)__________

 

 

 

__ 18-19 MAJA _______________________

Noc w domu kultury – Tegoroczny temat programu :„Pszczoła To nasz przyjaciel”

 

 

__ 16 MAJA (czwartek – godz. 9.oo) __________

WESOŁA NUTKA FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ -sala kameralna

 

__ 14 MAJA (wtorek ) __________________

Kolejne spotkanie na którym szyjemy zabawki sensoryczne.

 

__ 11 MAJA (sobota) ____________________

Wyjazd – sekcja Karate NIDAN na zawody X GRAND PRIX ŚLĄSKA POLSKO-CZESKIEGO – GŁUBCZYCE

 

__ 11 MAJA  (sobota — godz. 10.oo) _________

„EUROPEJSKIE ŹRÓDŁO”cz.1 -  konferencja poświęcona ponad dwudziestoletniej tradycji organizowania Źródła

 

 

__ 9 MAJA  (czwartek)___________________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI w ŚWIETLICY w Pudrach

 

 

__ 8 MAJA  (środa)_____________________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI w ŚWIETLICY w Główczycach

 

 

__ 6 KWIETNIA (sobota ) ______________

 

 

 

__ 5 MAJA (niedziela – godz.18.oo) __________

 

 

 

__ 3 MAJA  (piątek  – godz. 14.oo)____________

 

 

 

__ 1  MAJA (środa – godz. 14.oo)_____________

 

 

 

——————————————–KWIECIEŃ———————————————-

__ 30 KWIETNIA (sobota) _____________

Warsztaty – Stolarka dla dzieci  – kolejne spotkanie

 

__ 29 KWIETNIA (poniedziałek )__________

Otwarte spotkanie tematyczne Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień – Zębowice

 

__ 27 KWIETNIA ________________

Wyjazd – sekcji pływackiej VEGA na zawody do Ostrowca- Arena Grand Prix Polski

 

__ 27 , 28 KWIETNIA ________________

Wyjazd – Sekcja Modelarze DOKiS na Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska do Rudy Śląskiej

 

__ 27 , 28 KWIETNIA ________________

Wyjazd – MAŻORETEK na Mistrzostwa Polski Środkowej w Poddębicach

 

 

__ 26 KWIETNIA (piątek) ______________

Dobrodzieńskie Święto Poezji „Co czyta moja szuflada” twórczość dzieci i młodzieży z gminy Dobrodzień

 

 

__ 24 KWIETNIA (środa)_______________

Konkurs WIEDZY o Ziemi Dobrodzieńskiej „dobrodzienianin to ja”  – etap szkolny

 

__ 19 KWIETNIA ( piątek )______________

„AKCJA ŻONKIL” – organizowana wspólnie z Zakładem Karnym z Sierakowa Śląskiego

  • Wizyta na cmentarzu Żydowskim
  • Rozdawanie żonkili
  • Warsztaty kultury żydowskiej
  • Zwiedzanie muzeum

 

__ 14 KWIETNIA (niedziela) ___________

Wyjazd na występy i warsztaty Zespołu Pieśni Regionalnej oraz Sekcji Rękodzieła „Pasjonata” na 44 Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej

__ 13 KWIETNIA (sobota )_______________

Wyjazd – sekcji Brydżowej na zawody III ligi okręgowej – Czarnowąsy

 

 

__ 13 KWIETNIA (sobota )_______________

Wyjazd – MAŻORETEK na TAŃCOWADŁA do Ozimka

 

 

__ 13 KWIETNIA (sobota g. 10.oo)________

Szafing – Wielka Wiosenna Wymiana Ubrań / sala kameralna DOKiS – godz. 10.oo-12.oo

 

 

__ 12 , 13 KWIETNIA ________________

Wyjazd – Sekcji Moodelarzy DOKiS na zawody do Konstantynowa

 

__ 9 KWIETNIA (wtorek)_______________

Warsztaty szycia – Kolejne spotkanie na którym  szyjemy torbę. Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Olesno Udział biorą laureaci gminnego konkursu recytatorskiego.

__ 10 KWIETNIA (środa g. 17.oo) __________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI NA ŚWIETLICY  w Główczycach

 

 

__ 7 KWIETNIA (niedziela)_____________

KIERMASZ WIELKANOCNY – od godz. 9.oo– hol Domu Kultury   Regulamin / Zgoda na udział – dzieciZgoda na udział – dorośli

 

__ 6 KWIETNIA (sobota ) ______________

III otwarty TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O Puchar Dyrektora DOKiS godz. 10.oo sala sportowa Zespołu Sz. Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu   Regulamin / Zgoda na udział – dzieciZgoda na udział – dorośli

 

__ 5 KWIETNIA (piątek ) ______________

Udział grupy teatralnej MaMeMik W 35 Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w MDK w Oleśnie

 

__ 4 KWIETNIA (czwartek  g. 15.oo)________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI  NA ŚWIETLICY w Pudrach

 

 

__ 2 KWIETNIA (wtorek – godz. 17.oo-/Galeria Dobrego Dnia)____

 

 

____________________________MARZEC____________________________

__ 29 marca -godz. 18.oo / sala lustrzana ___

 

 

__ 29 marca -godz. 10.oo / sala kameralna ___

Warsztaty dla szkolnych grup teatralnych– TEATR KAMISHIBAI VI DOBRODZIEŃSKIE KONFRONTACJE TEATRALNE

 

__ 26 MARCA (wtorek – godz. 9.00)_________
Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich → Protokół oraz galeria zdjęć z konkursu

 

 

 

__ 26 MARCA (wtorek – godz. 16.30)_________

Warsztaty – Stolarka dla dzieci - kolejne spotkanie

 

__ 25 MARCA (poniedziałek )______________

Otwarte spotkanie tematyczne Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień – Zębowice

__ 22 MARCA ( piątek )__________________

Wyjazd sekcji Brydżowej na zawody KRAKOWSKA WIOSNA BRYDŻOWA

 

__ 15 MARCA ________________________

Wyjazd sekcji 3MOVEMENT– BREAK DANCE na pokaz tańca do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lublińcu na gale rozdania nagród w konkursie.

 

__ 15 MARCA (piątek – godz. 17.oo)________

 

 

__ 15 MARCA (piątek )__________________
 

KONKURS:

R E G U L A M I NNowoczesny design – Komoda 2019
ZGODA na udział dziecka
ZGODA na udział – dorosły
__________________________________
Regulamin – Witacz
Zgoda na udział dziecka – Witacz

Zgoda na udział – dorosły – Witacz

__ 12 MARCA (wtorek godz. 17.oo)___________

Kolejne spotkanie na warsztatach szycia. - sala plastyczna Domu Kultury

 

__ 10 MARCA  (niedziela godz. 17.oo)________

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do wspólnego wyjazdu na koncert klubowy „NA DWA GŁOSY” - PIOSENKI Z OPOLA w wykonaniu Kamili Dauksz / Koszt 30 zł. /Zapisy do 7 marca br./ Liczba miejsc ograniczona.

 

__ 8 MARCA  (piątek  godz. 17.oo)________DZIEŃ KOBIET KOLORY KOBIECOŚCI  - W programie: -¨ Występ taneczny „Disco Robaczki” ¨ – Pokaz mody– ciekawa prezentacja Mażonetek FANTAZJA - ¨ Warsztaty ozdób kobiecych

 

__ 7 MARCA  (czwartek  g. 15.oo)____________

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI NA ŚWIETLICY w Szemrowicach

 

 

__ 6 MARCA  (środa godz. 9.00 – 12.30)_______

WARSZTATY ZDOBIENIA JAJ WIELKANOCNYCH ¨ prowadzenie warsztatów Muzeum Wsi Opolskiej - sala lustrzana DOKiS

 

__ 5 MARCA  _________________________

Od 5 marca do 1 kwietnia br. będzie można  zobaczyć wystawę prac laureatów XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci specjalnej troski – Praszka 2018 pt. „Moja rodzina w kolorach świata”

 

__ 5 MARCA  (wtorek – godz. 17.oo)________

Wykład dla słuchaczy UTW - Świadomy i Bezpieczny Senior spotkanie z Aspirantem sztab. Wojciechem Wicharym oraz PRZYRODA W GMINIE DOBRODZIEŃ  W MOIM OBIEKTYWIE - PROJEKCJA P. JÓZEFA WŁODARZA

__ 1 MARCA  (piątek )___________________

GRA TERENOWA – organizowana przez zespół szkół ponadgimnazjalnych  w Dobrodzieniu z zadaniami DOKiS  i Muzeum

 

_____________________________LUTY______________________________

__ 26 LUTEGO  (wtorek – godz. 16.3o)____
Stolarka dla dzieci.
Zapraszamy na kolejne spotkanie

________________________________________________________________

__ 25 LUTEGO  (poniedziałek- godz. 17.oo)____Wystawa z prelekcją – Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu – Muzeum Regionalne zaprasza członków Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień-Zębowice, Słuchaczy Uniwersytetu III Wieku oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Dobrodzień na wystawę połączoną z prelekcją  „Czas niezwykły. Obrzędowość doroczna na Górnym Śląsku”.

________________________________________________________________

__ 22 LUTEGO  (piątek – godz. 19.oo)_____Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Parafia pw. Świętej Marii  Magdalenyw dniu 22.02.2019 o godz. 19.oo do sali lustrzanejZAPRASZA na prelekcje filmu biograficznego „Pontifex” Opowiadający  historię o emerytowanego ordynariusza diecezji opolskiej od jego lat młodzieńczych aż po rok 2018. Inspiracją do stworzenia tego filmu stało się wydarzenie z ubiegłego roku, kiedy arcybiskup Nossol otrzymał nagrodę Mostu Görlitz-Zgorzelec.

_______________________________________________________________

__ 20 LUTEGO  (środa – godz. 17.oo)_______

Konkurs Recytatorski – Młodzież recytuje poezję

_______________________________________________________________

__ 17 LUTEGO  (niedziela)________________

Morsowanie Klub Morsów z Dobrodzienia – wejście do wody – basen ul. Topolowa

________________________________________________________________

__ 13 LUTEGO  (środa)__________________
Wyjazd sekcji pływackiej Vega na zawody Liga Miast  do Kietrza

________________________________________________________________

__ 9 LUTEGO  (sobota – godz. 9.oo)________
Kolejna edycja Akcji Uszyj Jasia -spotykamy się w sobotę 9 lutego o godz. 9.oo sala kameralna DOKiS – Galeria-

 

_______________________________________________________________

__ 9 LUTEGO  (sobota )__________________
Wyjazd sekcji brydża sportowego na rozgrywki III Ligi OZBS do Czrnowąs

________________________________________________________________

__ 8 LUTEGO  (piątek – godz. 17.oo)________
Guzik z Pętelką – Warsztaty szycia Walentynki

_________________________________________________________________

__ 5 LUTEGO  (wtorek – godz. 17.oo)________

Wykład dla słuchaczy UTW Spotkanie z poetą Józefem Mirowskim
Józef Mirowski(1937) urodził się w Wielkiej Wsi Ukończył filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu Przez ponad 20 lat kierował placówkami oświatowymi na Opolszczyźnie. Działacz sportowy –organizator i zarazem uczestnik wielu imprez. Nadal gra w tenisa ziemnego i jeździ na nartach.„Półżartem i na serio” to jego ostatnia książka. Debiutował rok wcześniej zbiorkiem fraszek „Skład zalet i wad” -Foto -

________________________________________________________________

__ 2 LUTEGO  (SOBOTA)________

 

 

______________________________________________________________

___27 stycznia-8 lutego____________

PROGRAM

____________________________STYCZEŃ_____________________________

___4-6 stycznia____________

Wyjazd morsów z Dobrodzienia do Kołobrzegu na
VII Światowy Festiwal Morsowania

 

___6 stycznia____________

- Foto -

 

___8 stycznia____________

 

 

___8 stycznia____________

Wykład dla słuchaczy UTW Ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser kier. Katedry teologi Kościołów wschodnich z UO Kościoły na wschodzie i ekumenizm.

___13 stycznia____________

…więcejFotoFoto II- Foto III -

 

___15 stycznia____________

 

 

___15 stycznia____________

Występ dla pensjonariuszy w Kochcicach

 

___17 stycznia____________

Wyjazd na występy do Kamienia Śl. – FOTO -

 

___18 stycznia____________

Foto -

 

___18 stycznia____________

_ Foto -

 

___19 stycznia____________

Wyjazd sekcji bryża sportowego na Turniej Par z cyklu Grand Prix Opolszczyzny- Memoriał Zygmunta i Wandy Wojasów – Większyce

 

___26 stycznia____________

 

 

___27 stycznia____________

—Wyniki - Foto

Comments are closed.