Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu

Dodatkowe placówki:

Dyrektor:  Krystyna Lewandowska

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.oo-18.oo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dobrodzieniu posiada zbiory biblioteczne w ilości 22505 książek. W 2010 roku w bibliotece zarejestrowało się 876 czytelników, którym wypożyczyliśmy 20217 książek i czasopism do domu oraz 2027 książek i czasopism w czytelni. W 2010 roku udzieliliśmy 1407 informacji. Prenumerujemy i wypożyczamy następujące czasopisma: „Gazeta Wyborcza”,”Nowa Trybuna Opolska”,”Newsweek Polska”,”Wprost”,”Pani Domu”,”Claudia”, „Viva”, „Cogito”, „Swiat Nauki”,”Chip”,”Angora”.

W czytelni znajdują się 2 komputery z dostępem do internetu i możliwością wydruku (20gr.strona). W 2010 roku z internetu skorzystało 1787 osób. Dla biblioteki w Dobrodzieniu zakupiliśmy 343 książki za kwotę 9500 zł. Zakupu dokonujemy co miesiąc,aby czytelnicy mieli ciągły dostęp do nowości wydawniczych. Jest wiele książek,które cieszyły się największą poczytnością np.Larssona „Trylogia Millenium”, z literatury pięknej dla młodzieży książki P.Libbray i Meyer.

W bibliotece można zamówić daną pozycję, o czym powiadamiamy czytelnika smsem.

W 2010 roku dla wszystkich bibliotek publicznych pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe w wysokości 6177 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 3350 zł na zakup nowości wydawniczych oraz z fundacji Orange 2827 zł, aby szerzej udostępnić internet czytelnikom. Z tych dodatkowych funduszy zakupiliśmy nowości wydawnicze , a także zakupiliśmy komputery i założyliśmy internet w filii bibliotecznej w Myślinie.

W 2011 roku planujemy zorganizować spotkania z następującymi pisarzami:P.Markiem Krajewskim dla czytelników dorosłych, P.Barbarą Kosmowską dla młodzieży oraz Joanną Olech dla najmłodszych czytelników.

  • Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu zaprosiła Elżbietę Dzikowską – spotkanie miało miejsce na holu Domu Kultury w Dobrodzieniu

Comments are closed.