Kalendarz imprez na 2018 rok.

Kalendarz imprez kulturalnych na rok 2018

STYCZEŃ

DATA
WYDARZENIE
1.pn
2.wt
DOKiS
UTW
3. śr
4. czw
DOKiS
Świetlica – Szemrowice, Główczyce
5. pt.
6.sob.
6.
DOKiS
GMINA
Korowód Trzech Króli Ulicami Miasta
Koncert kolęd i pastorałek – PLUDRY
7.nie
7.
stadion
GMINA
Zimowy maraton na raty (1)
Marsz po zdrowie -  PLUDRY
8. pn
9.wt.
basen
Liga Miast gr.A Runda III Strzelce Opolskie
10. śr.
DOKiS
Świetlica – Ligota Dbr.
11. czw
11
DOKiS
DOKiS
Robotyka
Świetlica – Pludry
12.pt.
12-13
NIDAN
Zgrupowanie karate z byłym trenerem kadry Polski Januszem Harastem
13. sob
14. nd.
14
14
14
DOKiS
stadion
modelarze
GMINA
WOŚP Koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zimowy maraton na raty (2)
XXI Okręgowe zawody modeli Pływających o puchar Dyrektora ZW LOK w Opolu
Marsz po zdrowie – PLUDRY
15. pn.
15-28
DOKiS
Zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych
16. wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką
17. sr
18.czw
DOKiS
Świetlica – Główczyce
19. pt
20.sob
20
DOKiS
DOKIS
Podsumowanie „Roku Augustina Weltzla na Górnym Śląsku” i prezentacja drugiego wydania epokowego dzieła A. Weltzla – kroniki Dobrodzienia do roku 1882
Świetlica – Kocury
21. nd
21
21
Stadion
DOKiS
GMINA
Zimowy maraton na raty (3)
Wyjazd do filharmonii (1)
Marsz po zdrowie -  PLUDRY
22. pn
23. wt
DOKiS
Klub zaczytanej książki
24. sr
24
DOKiSNIDAN
Świetlice- Ligota Dbr.
Międzynarodowy Turniej Karate Rada Regentów
25.czw
DOKiS
Robotyka
26. pt
27.sob
DOKiS
Babski Comber
28. nd
28
28
stadion
GMINA
GMINA
Zimowy maraton na raty (4)
Wieczór kolędowy -KOCURY
Marsz po zdrowie – PLUDRY
29. pn
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu (rozpoczęcie cyklu spotkań odbywających się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w ramach spotkań MTRDZ)
30. wt
DOKiS
UTW – kino
31.sr
DOKiS
Rada Kultury
* III liga koszykówki seniorów (październik 2017-marzec 2018), hala PSP Dobrodzień
LUTY
1.czw
DOKIS
Świetlica – Szemrowice, Główczyce
2 pt
3. sob
3.
3.
DOKiS
stadion
GMINA
Akcja „Uszyj jasia”stadion
Babski Comber – PLUDRY
4. nd
4.
stadion
GMINA
Zimowy maraton na raty (5)
Marsz po zdrowie, Pludry
5. pn
6. wt
DOKiS
UTW
7. sr
DOKiS
Świetlica – Ligota DBR.
8. czw
8.
DOKiS
DOKIS
Świetlica – Pludry
Robotyka
9. pt
10. sob
10.02
DOKIS
GMINA
Randka w Starym Kinie
Marsz po zdrowie, Pludry
11. nd
12. pn
13. wt.
13.
DOKiS
basen
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
Liga Miast – Kietrz
14. sr
15. czw
DOKiS
Świetlica – Główczyce
16. pt.
17. sob
DOKiS
Świetlica – Kocury
18. nd
DOKIS
GMINA
44 Ogólnopolski Turniej Brydżowy
o Puchar „Śnieżnego Płatka”
Marsz po zdrowie, Pludry
19. pn
20.  wt
DOKiS
Klub zaczytanej książki
21. sr
DOKiS
Świetlica – Ligota Dbr.
22. czw
DOKiS
Robotyka
23.02
DOKiS
WERNISAŻ (1)
24 sob
25. nd
GMINA
Marsz po zdrowie, Pludry
26.02
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
27. wt
DOKiS
UTW
28. sr
MARZEC
1. czw
1.
DOKiS
GMINA
Świetlica – Szemrowice, Główczyce
Kampania Kilometry Dobra – BZINICA –(do 10 czerwca)
2. pt.
3. sob
4. nd
GMINA
Marsz po zdrowie, Pludry
5 pn.
6. wt.
DOKiS
UTW
7. sr
DOKiS
Świetlica –  Główczyce
8. czw
8.
DOKiSDOKiS
Robotyka
ŚwietlicaPludry
9. pt
stadion
stadion
10. sob
10.
10.
GMINA
stadion
DOKiS
basen
GMINA
Stadion Dzień Kobiet  „Kolory kobiecości”
Arena Drand Prix Polski – Lublin
Dzień Kobiet – KOCURY, SZEMROWICE
11. nd
11.
11.
stadion
DOKiS
GMINA
Stadion
Dzień Sołtysa
Marsz po zdrowie, Pludry
12. pn
13. wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
14. sr.
15. czw
16. pt.
stadion
stadion
17. sob
17.
stadion
DOKiS
StadionŚwięto Stolarza w Dobrodzieniu
18. nd.
18.
18.
stadion
DOKiS
GMINA
stadion
Święto Wielkanocnej Kroszonki – jarmark
Marsz po zdrowie, Pludry
19. pn
20. wt.
DOKiS
Klub zaczytanej książki
21. sr.
DOKiS
Świetlica – Ligota Dbr.
22. czw.
22.
DOKiS
stadion
Robotyka
stadion
23. pt.
23.
DOKiS
stadion
IV Dobrodzieńskie Konfrontacje Teatralne
stadion
24. sob.
24.
Stadion
stadion
Stadion
Mistrzostwa Samorządowców w Dobrodzieniu
25. nd.
25.
DOKiS
GMINA
Wyjazd do teatru (2)
Marsz po zdrowie, Pludry
26. pn
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
27. wt.
DOKiS
UTW – P. Mrozek
28. sr.
DOKiS
Świetlica – Ligota Dbr.
29.03-2.04 – Święta Wielkanocne
KWIECIEŃ
1. nd
2. pn
3. wt.
DOKiS
UTW
4. sr
5. czw.
5.
DOKiS
DOKiS
Robotyka
Świetlica – Szemrowice, Główczyce
6. pt.
6.04
stadion
DOKiS
Stadion
Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Średnich
7. sob.
7.
Stadion
basen
Stadion
Liga Miast gr. B – Krapkowice
8. nd
9. pn
10. wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
11. sr.
DOKiS
Świetlica – Ligota Dbr.
12. czw.
DOKiS
Świetlica – Pludry
13.pt
13.
Sradion
DOKiS
Stadion
WERNISAŻ (2)
14. sob.
14.
Stadion
basen
Stadion
Liga Miast gr. A Zdzieszowice
15. nd
stadion
Stadion
16. pn
17. wt
DOKiS
Klub zaczytanej książki
18.  sr.
19.czw
19.
19.
DOKiS
DOKiS
DOKiS
Żonkile
Robotyka
Świetlica –  Główczyce
20. pt
stadion
stadion
21. sob
21.
21.
DOKiS
DOKiS
stadion
Dobrodzieńskie Święto Poezji  oraz Uwolnij Książkę
Świetlica Kocury
stadion
21-21
modelarze
V Zawody Klas NSS i NSS 650 – ogólnopolskie „Ludek cap” – Konstantynów Łódzki
22. nd.
stadion
stadion
23. pn
24. wt.
DOIKiS
UTW – kino
25. sr
25.
DOKiS
DOKiS
Konkurs wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej –
„Dobrodzienianin, to ja” – etap szkolny
Świetlica Ligota Dbr.
26. czw.
27. pt.
27.
stadion
Stadion
koniec roku klas maturalnych
28. sob
28 – 29.04
27 – 29
Stadion
basen
modelarze
Stadion
Arena Grad Prix Polski
XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska klas NS i NSS – Ruda Śląska
29. nd
stadion
stadion
30. pn
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
* Dobrodzieńska Liga Koszykówki – XII edycja (kwiecień-maj), hala PSP Dobrodzień
*V edycja Turnieju Trójek Koszykarskich, hala PSP Dobrodzień- kwiecień – czerwiec
MAJ
1-6.05
DOKiS
Dobrodzieńska Majówka
1. wt.
GMINA
XX Majowy Turniej Siatkówki, hala PSP Dobrodzień
2. sr
3. czw.
3.
Stadion
GMINA
Marsz Nordic Walking  w rocznicę Konstytucji 3-go maja
Majówka w Kocurach
4. pt
4.
GMINA
stadion
Dzień Strażaka OSP D-ń
stadion
5. sob
5.
Muzeum
Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu – Gra terenowa
dla rodzin
stadion
6. nd
stadion
stadion
7. pn.
8. wt.
8.
DOKiS
UTW
Dzień Bibliotekarza
9. sr
10. czw.
DOKiS
Robotyka
11. pt
11.
DOKiS
stadion
Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej „Wesoła Nutka”
stadion
12. sob
stadion
stadion
12 -13.0
basen
Arena Grand Prix Polski
13. nd
13.
stadion
Komunia w Dobrodzieniu
stadion
14. pn
15. wt
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
16. sr
17.czw
18. pt
18.
DOKiS
stadion
Noc w Domu Kultury
stadion
19. sob
stadion
stadion
19 -
20. nd
DOKiS
Majówka z modelami pływającymi
20.05
20. nd
GMINA
stadion
Bieg „Szlakiem Pluderskich Stawów”
stadion
21. pn
22. wt.
DOKiS
Klub zaczytanej książki
23. sr.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
24. czw
24.
DOKiS
GMINA
Robotyka
XXVI Bieg Majowy – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
24 – 25.
25. pt.
Basen
stadion
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzików
stadion
26. sob
26.
26.
Stadion
DOKiS
DOKiS
StadionŚwietlica Kocury
Dzień Sąsiada
27. nd
27.
Stadion
DOKiS
Stadion
Wyjazd do teatru (3)
26 – 27.05
basen
Mistrzostwa Polski Dzieci 10-11latków – Strzelce
28. pn
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
29. wt
29.
DOKiS
DOKiS
Dzień Animatora Kultury „Dobrodziej Kultury”
UTW
30. sr
31. czw
31.
GMINA
Boże Ciało
Mecz towarzyski piłki siatkowej Myślina – Turza,  Myślina
*„Rowerem po ziemi dobrodzieńskiej” – rozpoczęcie cyklu wycieczek  rowerowych, MTRDZ we współpracy z organizacjami gminnymi
CZERWIEC
1. pt.
stadion
stadion
2. sob
2.
DOKiS
stadion
Dzień Dziecka – piknik i bajka dla dzieci
stadion
2-3.06
GMINA
XV Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku – Dni Szemrowic 2018
3. nd.
stadion
stadion
4. pn.
5. wt.
DOKiS
UTW
6. sr.
7. czw.
7.
Muzeum
DOKiS
Konkurs wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej – „Dobrodzienianin, to ja” – finał
Robotyka
8. pt.
8.
8.
Stadion
DOKiS
basen
Stadion
WERNISAŻ (3)
Liga Miast Opole Finał A
9. sob.
stadion
stadion
9-10.06
9-11. 06
GMINA
modelarze
Dzień wioski oraz Finał Kampanii Kilometry Dobra, Bzinica Stara
65 Mistrzostwa Polski  Pływających Modeli Redukcyjnych NS i NSS
10. nd.
10.
Stadion
GMINA
Stadion
Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Dobrodzienia, Główczyce
11. pn.
12.wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
13. sr
14. czw
DOKiS
Świetlica – Pludry, Główczyce
15. pt.
stadion
stadion
16. sob
16.
16.
DOKiS
basen
stadion
Świetlica Kocury
Międzywojewódzkie Drużynowe
stadion
17. nd.
17.
17.
Stadion
basen
DOKiS
stadion
Mistrzostwa Młodzików 13l. – Ostrowiec Świętokrzyski
Światowy Dzień Dziergania czyli sztrykowania
18. pn
19. wt.
DOKiS
Klub zaczytanej książki i Uwolnij Książkę na Wakacje
20. sr.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
21. czw.
21.
DOKiS
GMINA
Robotyka
Turniej piłki nożnej szkół podstawowych, Pludry
22. pt.
22.
Stadion
DOKiS
Stadion
FENOMEN
23. sob
23.
Stadion
Muzeum
Stadion
wycieczka z Pawłem Mrozkiem (1)
24. nd.
24.
Stadion
GMINA
stadion
Turniej siatkówki plażowej, Pludry
25. pn.
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
26. wt.
DOKiS
UTW – zakończenie roku
27. sr.
DOKiS
Rada Kultury
28. czw.
DOKiS
Świetlica Główczyce
29. pt.
-1.07
GMINA
Zlot Pojazdów Pożarniczych – Główczyce
30. sob
* XXVII  Mecz Towarzyski koszykówki „Północ-Południe” Dobrodzienia, hala PSP Dobrodzień
LIPIEC  – WAKACJE
14.07
DOKiS
Kino pod gwiazdami – Park Miejski (1)
13 – 15.07
basen
Mistrzostwa Polski Juniorów 18l. – Oświęcim
Mistrzostwa Polski Juniorów 16l. – Ostrowiec Świętokrzyski
20-22.07
21.07
21.07
DNI DOBRODZIENIA
Dobrodzieńska Dycha
Źródło
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia
21-22
modelarze
Zawody Modeli Klas NSS i NSS 650 – Szczytno
22.07
basen
OOM MPJ 17l. 18l. – Gliwice
28.07
28.07
DOKiS
Muzeum
Kino pod Gwiazdami (2)
Wycieczka z Mrozkiem (2)
30.07
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
2.07 – 1.08
Orlik/
DOKiS
Wakacyjna Liga Piłkarskich 6-tek
DOKiS
Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży
SIERPIEŃ
4.08
stadion
stadion
5.08
stadion
stadion
11.08
11.08
11 – 18
Stadion
DOKiS
modelrze
Stadion
Kino pod Gwiazdami (3)
MISTRZOSTWA EUROPY KLAS NSS – Rosja
12.08
stadion
stadion
18.08
stadion
stadion
19.08
19.08
stadion
GMINA
Stadion
Festyn „Wszystko Swojskie”, Rzędowice
25.08
25.08
25.08
stadion
DOKiS
Muzeum
Stadion
Kino pod Gwiazdami (4)
Wycieczka z Mrozkiem (3)
26.08
26
Stadion
modelarze
Stadion
Zawody Na zakończenie sezonu „Pożegnanie lata” – Zawadzkie Liszczok
27.08
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
31.08-01.09
GMINA
Mistrzostwa Polski w Sportowych Rajdach Konnych -  Dolina Gawora, Malichów
Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży
PROJEKTY:
1. Lato w Teatrze (nabór czeka na rozstrzygnięcie)
2. LGD „O Karolince co to do Gogolina szła”
3. LGD „Stolarstwo – rodowe dziedzictwo Dobrodzienia”
4. Równać Szanse (nabór czeka na rozstrzygnięcie)
5. UE (Bioróżnorodność) „Ochrona bioróżnorodności w Gminie Dobrodzień poprzez utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej” (nabór czeka na rozstrzygnięcie)
6. Muzeum na kółkach (nabór czeka na rozstrzygnięcie)
Wniosek z Dziedzictwa kulturowego jest w powtórnej ocenie
WRZESIEŃ
1. sob
DOKiS
stadion
VII Narodowe Czytanie oraz Uwolnij Książkę
stadion
2.nd
stadion
stadion
1-2
modelarze
XVII Międzynarodowe Zawody „Na zakończenie sezonu” klas NSS o Puchar „Langenakera” i „Orła Białego” – Skarżysko Kamienna
3. pn
4. wt
5. sr.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
6. czw.
6.
DOKiS
DOKiS
Robotyka
Świetlica Szemrowice
7. pt.
DOKiS
stadion
WERNISAŻ (4)
stadion
8. sob
stadion
stadion
9. nd.
DOKiS -
GMINA
stadion
Dożynki Gminne, Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Kolejka, DOKiS
stadion
10. pn
11. wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
12. sr.
13.czw.
DOKiS
Świetlica Pludry, Główczyce
14. pt
stadion
stadion
15. sob
DOKiS
stadion
Świetlica Kocury
stadion
16. nd
DOKiS
stadion
Maraton kolarski „Dobrodzieńska Seta”
stadion
17. pn
18. wt.
DOKiS
Klub zaczytanej książki
19. sr.
20.czw.
20.
DOKiS
DOKiS
Robotyka
Świetlica Główczyce
21. pt.
stadion
stadion
22. sob.
stadion
stadion
23. nd
stadion
stadion
24. pn.
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
25. wt.
26. sr.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
27.czw.
28. pt.
stadion
stadion
29. sob
Muzeum
stadion
Wycieczka z Mrozkiem (4)
stadion
30. nd
stadion
stadion
29.09 – 1.10
modelarze
Zawody Modeli Klas NSS i NSS 650 – Terlicko – Czechy
Październik
basen
Ogólnopolski sprawdzian wszechstronności stylowej i wytrzymałości
1. pn
2. wt.
DOKiS
Inauguracja III Roku Akademickiego UTW
3. sr
4. czw.
4.
DOKiS
DOKiS
Robotyka
Świetlica Szemrowice, Główczyce
5. pt.
stadion
stadion
6. sob
stadion
stadion
6-7.nd
Basen
stadion
Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej (OZP)
stadion
8. pn.
9. wt.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
10. sr.
DOKiS
Świetlica Pludry
11. czw.
12. pt
stadion
stadion
13. sob.
stadion
stadion
14. nd
DOKiS
stadion
Urodziny „Frycka” – koncert fortepianowy
stadion
15.pn.
16. wt.
DOKiS
Warsztaty szycia „Guzik z pętelką”
17. sr.
18. czw.
18.
18.
DOKiS
DOKiS
GMINA
Świetlica Główczyce
Robotyka
Dzień Seniora – PZERiI Dobrodzień
19. pt.
DOKiS
stadion
Wernisaż intarsji – rocznica Jana Pawła (S. Wilk)
stadion
20. sob.
20.
DOKIS
DOKiS
stadion
25 lat pisma lokalnego „Echo Dobrodzienia”
Świetlica Kocury
stadion
21. nd
stadion
stadion
22. pn.
23. wt.
DOKiS
Klub zaczytanej książki
24. sr.
DOKiS
Świetlica Ligota Dbr.
25. czw.
26. pt.
stadion
stadion
27. sob.
stadion
stadion
27-28.10
basen
Arena Grand Prix Polski – Oświęcim
28.nd.
DOKiS
stadion
Wyjazd do teatru – (4)
stadion
29. pn.
Muzeum
Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
30. wt.
DOKiS
UTW
31. sr.

 

 

Basen – Puchar Burmistrza Dobrodzienia w Pływaniu

październik – listopad – Nauka Pływania

Listopad

basen Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej i wytrzymałości 11-12 lat (OZP)
1. czw.
2. pt. stadion stadion
3-5.11 DOKiS VII Dobrodzień Classic Festival
3. sob. stadion stadion
4. nd. stadion stadion
5. pn
6. wt. DOKiS UTW
7. sr. DOKiS Świetlica Ligota Dbr
8. czw. 

8.

8.

DOKiS 

DOKiS

Robotyka 

Świetlica Pludry

Dzień św. Marcina, Pludry

9. pt. stadion stadion
10 sob. -11 Basen 

stadion

Arena Grand Prix Łódź 

stadion

11. nd. 

11.

11.

DOKiS 

DOKiS

stadion

Święto Odzyskania Niepodległości – 100 lecie !!! 

święto św. Marcina

Bieg i Marsz o Srebrny Pierścień z Orłem w Koronie

12. pn.
13. wt. DOKiS  

Warsztaty szycia „Guzik z pętelką

14. sr.
15. czw. DOKiS Świetlica Główczyce
16. pt. 

16.

DOKiS 

DOKiS

stadion

WERNISAŻ (5) 

Świetlica Kocury

stadion

17. sob stadion stadion
18. nd. stadion stadion
19. pn.
20. wt. DOKiS  

Klub zaczytanej książki

21. sr. DOKiS Świetlica Ligota Dbr
22. czw. DOKiS Robotyka
23. pt. stadion stadion
24. sob. stadion stadion
24 – 25 DOKiS  

V Wielkie Święto Pluszowego Misia

 

26.pn. Muzeum Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
27. wt. DOKiS UTW
28. sr.
29. czw. DOKiS Świetlica Główczyce
30. pt. stadion stadion

Warsztaty Liturgiczne

Grudzień

1.sob
2. nd.
3. pn. DOKiS Warsztaty tworzenia koron dożynkowych
4. wt. DOKiS UTW
5. sr. DOKiS Świetlica Ligota Dbr
6. czw. 

 

6.

6.

DOKiS i Przedszkole 

DOKiS

DOKiS

Wieczór z Mikołajem 

Robotyka

Świetlica Główczyce

7. pt. GMINA Adwentowe śpiewanie kolęd niemieckich w gminie Dobrodzień, TSKN Dobrodzień
8-9.12 

9.12

sob. – nd.

DOKiS 

Stowrzyszenie Dobrodzień Potrzebującym

Jarmark Bożonarodzeniowy 

Dobre kolędowanie w Dobrodzieniu – Regionalne Przesłuchania do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

10. pn.
11. wt. DOKiS  

Warsztaty szycia „Guzik z pętelką

12. sr.
13. czw. DOKiS Świetlica Pludry
14-16.12 basen Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15. Ostrowiec i 16lat
14. pt.
15. sob. DOKiS Świetlica Kocury
16. nd. DOKiS wyjazd do teatru (5)
17. pn.
18. wt. 

18.

DOKiS 

DOKiS

 

UTW

Klub zaczytanej książki

18-22 basen Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów – Lublin
19. sr.
20. czw. DOKiS Robotyka
21. pt. DOKiS spotkanie świąteczne dla pracowników DOKiS
22. sob.
23. nd.
24-25 święta święta
26.12 Kościół Marii Magdaleny Koncert Kolęd Piotra Lempy w Kościele Św. Marii Magdaleny
27. czw.
28. pt.
29. sob.
30. nd.
31.12 Muzeum Otwarte spotkanie tematyczne, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu 

 

 

  • Styczeń
6.01 - Korowód Trzech Króli Ulicami Miasta
10.01 – UTW
15.01.- WOŚP Koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy +
Zimowy maraton na raty
15.01 - Zimowy maraton na raty , pierwsze spotkanie – I/V
20.01 – Wernisaż wystawy p. Jana Wajrach – (wystawa w ramach UTW)
25.01 – Kolędowanie uczniów Ogniska GoArt
28.01 – Babski Comber
29.01 – Zimowy maraton na raty
31.01 – UTW – spotkanie rowerowe

  • Luty
4.02 – Akcja „Uszyj jasia”
5.02 - Zimowy maraton na raty
7.02 – UTW
11.02Randka w Starym Kinie
12.02 -  Zimowy maraton na raty
14.02 – Uwolnij książkę
13 – 25 – Zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych
17.02 – wernisaż
19.02 – 44 Ogólnopolski Turniej Brydżowy o Puchar „Śnieżnego Płatka
28.02 – UTW

  • Marzec
 

3.03 – wernisaż
4.03 – V Zlot Morsów Opolszczyzny
7.03 – UTW- wykład Dr Anna Lachowicz „Arteterapia”
11.03 – Dzień Kobiet  „Kolory kobiecości”
17.03 – Święto Stolarza w Dobrodzieniu
24.03 -IV Dobrodzieńskie Konfrontacje Teatralne
28.03 – UTW

  • Kwiecień
2.04- Święto Wielkanocnej Kroszonki – jarmark
4.04- Wykład UTW
6.04 – Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Średnich
7.04- Wernisaż
22.04- Dobrodzieńskie Święto Poezji oraz Uwolnij Książkę
25.04 – UTW- doktorant AJD mgr Barbara Szymczyk „Powróćmy jak za dawnych lat…” Historie przedwojennej Warszawy zamknięte w piosence.
26.04 – Konkurs wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej – „Dobrodzienianin, to ja” – etap szkolny

  • Maj
1-7.05 – Dobrodzieńska Majówka
5.05. – Otwarcie Muzeum Regionalnego w Dobrodzieniu
3.05 -Marsz Nordic Walking  w rocznicę Konstytucji 3-go maja
9.05 – UTW
11.05Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej
12.05 – wernisaż
19.05 -  Noc w Domu Kultury
20-21.05 – Majówka z modelami pływającymi
27.05 – UTW- Dzień Matki
29.05- Dzień Działacza Kultury
30.05 – UTW

  • Czerwiec
2.06 – wernisaż
3.06. Dzień Dziecka – piknik i bajka dla dzieci
6.06. – UTW
7.06 - Konkurs wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej – „Dobrodzienianin, to ja” – finał
17.06 – Światowy Dzień Dzierga
24.06Uwolnij Książkę na Wakacje
27.06. – UTW – zakończenie roku
30.06 – wernisaż

  • Lipiec
WAKACJE  

  • 7.07. – Kino pod gwiazdami – Park Miejski
  • 21-23.07 – Dni Dobrodzienia
  • 22.07 – Dobrodzieńska Dycha
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia
Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży
Wakacyjna Liga Piłkarskich 6-tek

  • Sierpień
Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży
4.07 –  Kino pod Gwiazdami – Park Miejski
18.07. - Kino pod Gwiazdami – Park Miejski
  • Wrzesień
2.09 – V Narodowe Czytanie oraz Uwolnij Książkę
10.09 - Maraton kolarski „Dobrodzieńska Seta
15.09 – wernisaż
29.09 – UTW
  • Październik
3.10 - Inauguracja III Roku Akademickiego UTW
7.10 – (kapele)………………………
15.10 – Urodziny „Frycka” – koncert fortepianowy
20.10 – wernisaż
30.10 – UTW
XII Puchar Burmistrza Dobrodzienia w Pływaniu

  • Listopad
3-5.11 – VII Dobrodzień Classic Festival
7.11. – UTW
11.11. – Święto Odzyskania Niepodległości
11.11. – Bieg i Marsz o Srebrny Pierścień z Orłem w Koronie
12.11. – święto Świętego Marcina
17.11 – wernisaż
24.11 – Uwolnij książkę
25 – 26 – V Wielkie Święto Pluszowego Misia

28.11 – UTW

  • Grudzień
2.12 – Zabawa Andrzejkowa dla dzieci
5.12 – UTW
6.12 – Wieczór z Mikołajem
9.12 – Dobre kolędowanie w Dobrodzieniu – Regionalne Przesłuchania do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie
10.12.  - Jarmark Bożonarodzeniowy
19.12 – UTW
21.12 – spotkanie świąteczne dla pracowników DOKiS
26.12 – Koncert Kolęd Piotra Lempy w Kościele Św. Marii Magdaleny

 

Comments are closed.